Ödeme ve Teslimat Bilgileri

ÖDEME VE TESLİMAT


ÖDEME SEÇENEKLERİ

1 - Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi)

Sipariş esnasında ödeme sayfasına geldiğinizde havale sekmesini tıklayarak hangi banka hesabımıza Havale/EFT yapacak iseniz o hesabı seçerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz hesabımıza Havale/EFT yaptıktan sonra siparişiniz onaylanacaktır. İletişim sayfamızda tanımlı banka hesaplarımızı inceleyebilirsiniz.

2 - Sitemiz Üzerinden Kredi Kartı Çekimi

Tüm kredi kartlarına güvenli sanal poslarımızdan tek çekim ya da anlaşmalı olduğumuz bankaların kredi kartlarına taksit ile ödeme yapabilirsiniz. Peşin fiyatına + taksit kampanyasından yararlanmak için lütfen öncelikle bankanızdan bilgi alınız. Aidat ücreti alınmayan kredi kart türlerinde +taksit uygulanmayabilmektedir.


 

TESLİMAT

Teslimat Süresi

Siparişleriniz, sipariş tarihinden itibaren hızlı gönderi ürünlerde 3 iş günü diğer ürünlerde en geç 7 iş günü içerisinde kargoya verilir. Sipariş verildikten sonra teslimat adresi değiştirilememektedir. O yüzden lütfen teslimat adresinizin doğruluğundan emin olunuz.

Bulunduğumuz yerde kargo şirketi yok siparişimi nasıl teslim alacağım?

Genel olarak anlaşmalı olduğumuz kargo firması Türkiye’nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise Mobil Bölge olarak tabir edilir ve haftanın belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır.

Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım?

Sitemizden vermiş olduğunuz siparişleriniz kargoya teslim edildiklerinde, sistemimizde kayıtlı e-posta adresinize siparişiniz ile ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilmektedir. Bu bilgilendirme e-postası yardımı ile, ürününüzün ya da ürünlerinizin kargoya ne zaman teslim edilmiş olduğunu öğrenebilmektesiniz.

Siparişim darbeli, kırık geldi ne yapmalıyım?

arikollektif.com.tr satışını yapmakta olduğu ürünlerin, siz değerli müşterilerimize ulaştırılmak üzere kargo firmasına teslim edilmek üzere paketlenmesi anında hasar kontrolünden geçmektedir. Hiçbir ürünün firmamızdan hasarlı olarak gönderimi yapılma ihtimali yoktur. Fakat niteliği itibariyle hassas ürünler, direkt taşıma esnasında düşürülebilen veya kargo yüklemesinden kaynaklanan hasarlar olabilmektedir. Bu tip bir durumda yapmanız gerekenler ;

Siparişiniz kargo görevlisi tarafınızdan size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda " Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz bir diğer husus kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır. Örneğin, "Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır. " gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problem yaratmaktadır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız.

(Örn : Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür. )

Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında ise kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir. Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamaz iseniz bize bilgi vermenizi rica ederiz.

Kargo görevlisine tutanağı hazırlatarak firmamıza bilgi vererek ürünü bize ulaştırmanız sonucunda, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

Önemli Not: Elinize hasarlı ulaşan ürününüzü size teslimatı yapan kargo firması ile bize göndermelisiniz.

Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi ne yapmalıyım?

Kargo ile teslimi yapılan siparişlerin, tamamı faturaya göre ve fatura ile kargo firmasına teslim edilmektedir.

Resmi faturalarımız yollanan siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır.

Faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içinde size ulaştırılmaktadır.

Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından bu cep içerisinde bulunan fatura size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız ve ısrarla isteyiniz.

Tüm taleplerinize rağmen teslim edilemeyen fatura için lütfen tutanak tutturunuz ve bize bildiriniz. En kısa zamanda kargo firmasının bulması veya aslı gibidir kaşeli bir kopyası tarafımızdan size yollanacaktır.